ЛМКП «Львівтеплоенерго»
«Львівтеплоенерго»
       Львівське міське комунальне підприємство


тепло та затишок у Вашому домі
07.07.09р. ЛМКП «Львівтеплоенерго» відключило від гарячого водопостачання будинки-боржники

ЛМКП «Львівтеплоенерго», як виробник теплової енергії, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 року №1198 «Про затвердження Правил користування тепловою енергією», відповідно до договору, укладеного між виробником теплової енергії і споживачем, має право частково або повністю припинити постачання теплової енергії у разі:
- виникнення у споживача заборгованості за спожиту теплову енергію та за взаємною згодою у порядку, передбаченому законодавством відмовитися укласти угоду про реструктуризацію боргу;
- несплати за спожиту теплову енергію протягом строку, визначеного у договорі, крім споживачів, відключення яких заборонено законодавством.
Тому, з 1 липня, ЛМКП «Львівтеплоенерго» розпочало відрізати від гарячого водопостачання будинки-боржники.
Як зауважив начальник юридично-претензійної служби ЛМКП «Львівтеплоенерго» Олег Іващук, «Львівтеплоенерго» укладає договір про надання послуг з теплопостачання з юридичною особою – власником будинку. Тому відмикає від гарячого водопостачання весь будинок, а не конкретного мешканця, який не платить. Власник будинку є посередником між підприємством і конкретним мешканцем, мешканець платить власнику будинку, а той має платити «Львівтеплоенерго».
Відключення від гарячого водопостачання з видимим розривом здійснюють працівники районів ЛМКП «Львівтеплоенерго». Включення гарячої води відбуватиметься за умов повного погашення заборгованості.
«Ми вимушені вдаватися до таких дій, - каже Олег Іващук. ЛМКП «Львівтеплоенерго» неодноразово зверталося до боржників із закликом свідомо ставитися до сучасної ситуації з газопостачанням та реально оцінювати умови, в яких опиняються теплопостачальні підприємства, та вчасно розраховуватися за надані послуги з теплопостачання та гарячого водопостачання. Боржникам неодноразово надсилалися попередження про наявний борг, говорилося про можливість компромісних варіантів щодо погашення – розтермінування заборгованості, здійснювалися рейди разом з виконавчою службою. Тому, зважаючи на загальний борг споживачів перед «Львівтеплоенерго», який станом на 1 червня становив 90 млн. грн. та низький рівень проплати в окремих споживачів, з 1 липня найгірших боржників почали відрізати від гарячого водопостачання, щоб не постраждали ті споживачі, які справно оплачують». За словами Олега Іващука, ДК «Газ України» вимагає від «Львівтеплоенерго» поточної оплати за газ. Його не цікавить як платять мешканці. Якщо підприємство не платитиме, йому не дадуть газу і постраждають усі.
При відрізанні від гарячого водопостачання враховується заборгованість будинку і рівень проплати. Так, будинок ДП ЗАТ ЖБК «Наш Дім», по вул. Зубрівська,32 (Сихівський район), за цей опалювальний сезон має заборгованість 132 тис. 207 грн, а рівень оплати становить 31%.
Схожа ситуація з рештою боржниками. До прикладу, два будинки КЕВ м.Львова по вул. Кн.Ольги,5 – заборгованість 79 тис. 808 грн., та КЕВ м.Львова по вул. Кн.Ольги,5д – заборгованість 37 тис. 929 грн. мають рівень проплати – 0%.
На сьогодні від гарячого водопостачання "Львівтеплоенерго" від’єднало будинки-боржники за адресами:  вул. Кульпарківська,139, Володимира Великого,9,14, Драгана,11,21, Манастирського,2, Зубрівська,32, Полуботка,23, Чмоли,1, Білоцерківська,10, Радість,24, Ярошинської, 6, Наукова,16, Куликівська,18б, Паньківського,6, пр.Чорновола,45, Грінченка,14а, Панча,5,18в, Хвильового,14а, Плугова,4а,8,8а, Кн.Ольги,5,5д.  Повернутись