ЛМКП «Львівтеплоенерго»
«Львівтеплоенерго»
       Львівське міське комунальне підприємство


тепло та затишок у Вашому домі
23.01.09р. Перспектива переходу на альтернативні види палива.

 
Перспективу переходу на альтернативні види палива обговорювали в ЛМКП «Львівтеплоенерго»
16 січня в адміністративному корпусі ЛМКП «Львівтеплоенерго» відбулася нарада з питань переходу на альтернативні види палива у 2009 році згідно «Схеми теплопостачання м. Львова». Участь у нараді взяли керівники підприємства, представники Львівської міської ради, депутати інженерної комісії міськради, керівники теплоенергетичних підприємств, представники литовської фірми «AXIS».
Актуальність і важливість даної наради відзначив директор ЛМКП «Львівтеплоенерго» Богдан Кіт. Перехід на альтернативні види палива і зменшення споживання природного газу передбачено Постановою Уряду та відповідними рішеннями міської та обласної рад. Виходячи із затвердженої «Схеми теплопостачання м. Львова», основною метою якої є економія паливно-енергетичних ресурсів, заплановано переведення на альтернативні види палива найбільші об’єкти теплопостачання ЛМКП «Львівтеплоенерго» (ТЕЦ-1, ТЕЦ-2, кот. «Кінескоп», кот. ЛАЗу). Дана Схема є вихідним документом, на основі якого розроблятимуться робочі проекти котелень і теплових мереж.
За словами начальника Управління інженерного господарства ЛМР Андрія Чернецького, цього року до жовтня місяця потрібно перевести на альтернативне паливо ТЕЦ-2, розвантажити ТЕЦ-1, та провести ізоляцію теплотраси до ТЕЦ-2. Це той шмат роботи, який, на переконання начальника управління інженерного господарства, можна і потрібно реалізувати у 2009 році. За його словами, до травня потрібно розробити проект і залучати інвестора для проведення робіт. Проте, тут може виникнути проблема, адже у нашому законодавстві немає чітко прописаних правил залучення інвесторів. Розраховувати ж на свої кошти не доводиться. Обігових коштів ЛМКП «Львівтеплоенерго» є недостатньо, а щодо фінансової підтримки з боку міської ради, то за словами присутнього на нараді голови депутатської інженерної комісії Василя Поповича, на неї можна не розраховувати, бо у бюджеті міста немає коштів.
Присутній на нараді директор Львівської ТЕЦ-1 Степан Доскач відзначив, що у даній ситуації потрібно роботи ставку на котельню по вул. Надійна, та добудувати котельню ЛАЗу, щоб розвантажити ТЕЦ-1.
Конструктивні пропозиції по перспективі реконструкції системи теплопостачання Львова висунув Ярослав Шпак, президент асоціації «ПЕК Львівщини». Найперше потрібно започаткувати широкомасштабну програму «Теплий дім» по утепленню будинків, адміністративних та виробничих приміщень. Поетапний перехід адмінбудинків та виробничих приміщень на індивідуальні схеми без застосування природного газу («нічна» електроенергія, теплова помпа, сонячні колектори, котли на біомасі). Також розпочати реконструкцію джерел тепла з використанням когенераційних установок на природному з переходом у перспективі на синтетичний газ на базі газопоршневих машин; побудова теплонасосних станцій, використання сонячних колекторів, електрокотлів з акумуляторами тепла, теплові помпи, побудувати завод по переробці сміття за американською технологією, та завод по переробці деревини, листя на паливні брикети (пілети) та встановлення на котельнях котлів, які працюватимуть на біомасі. Президент асоціації «ПЕК Львівщини» вважає, що там де є можливість, потрібно переходити на електроенергію та впродовж року побудувати кілька котелень, що працюють на біопаливі. Ставку можна робити на солом’яний брикет, щепки. Можна використовувати ріпак, як у Європі. Попри критичні зауваження щодо виснаження землі після ріпаку, він, за словами Ярослава Шпака, хороший попередник пшениці.
Ярослав Шпак відзначив важливість оформлення проекту «Реконструкція системи теплопостачання м. Львова» як проект спільного впровадження згідно Кіотського протоколу з продажем зменшення викидів парникових газів Зарубіжним Карбоновим Фондам. Даний проект потрібно оформляти через Технопарк, що дозволить отримати пільги згідно чинного законодавства.
Присутні на нараді представники латвійської фірми «AXIS» розповіли про європейську практику теплопостачальних підприємств з переходом на біопаливо та відзначили який вид біопалива можна використовувати на наших теренах.
Однак, щоб переходити на альтернативні види палива і запозичувати європейський досвід, за словами директора Інституту енергоаудиту Бориса Пугача, потрібно чітко визначити ресурси, якими ми володіємо і проаналізувати перспективу їх використання в майбутньому. Пан Пугач наголосив, щоб зменшити споживання природного газу потрібно також провести відповідні роботи, що дозволять зменшити витоки при транспортуванні теплоносія та розробити міську програму зацікавлення мешканців в утепленні своїх домівок.
Думка, щоб із переходом на альтернативні види палива, паралельно економити те, що є, знайшла підтримку серед учасників наради.
На завершення директор ЛМКП «Львівтеплоенерго» Богдан Кіт, відзначив, що усі пропозиції і варіанти переходу на альтернативне паливо, які прозвучали на нараді, буде переведено у фінансову площину, з обрахунком усіх витрат на їх реалізацію. Директор ЛМКП «Львівтеплоенерго» наголосив, що підприємство не просить фінансування проектів, а обговорення і підтримки відповідних технічних рішень. Адже для грамотно розробленого проекту задля тепла і затишку львів’ян завжди знайдуться шляхи реалізації.
 


  Повернутись