ЛМКП «Львівтеплоенерго»
«Львівтеплоенерго»
       Львівське міське комунальне підприємство


тепло та затишок у Вашому домі
12.05.2020 повідомлення щодо повірки теплових лічильників та лічильників гарячої води.

Шановні споживачі теплової енергії на опалення та гарячої води від джерел теплової енергії ЛМКП «Львівтеплоенерго»

 

    У відповідності до вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність»:

    Розділ І, стаття 1:

«повірка засобів вимірювальної техніки – встановлення  придатності засобів вимірювальної техніки, на які поширюється  державний метрологічний нагляд, до  застосування на підставі результатів контролю їх метрологічних характеристик».

    Розділ ІV, стаття 28:

« п. 1. Засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, випускаються з серійного виробництва, ремонту та у продаж, видаються напрокат, на які поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають повірці.

п. 2  Засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці через міжповірочні інтервали, порядок встановлення яких визначається нормативно-правовим актом ЦОВМ.

Підприємства, організації та фізичні особи зобов’язані своєчасно (з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів) подавати засоби вимірювальної техніки на повірку».

Згідно з п. 8  статті 31 Закону України «Про теплопостачання»   за роботу приладів обліку з  простроченим строком метрологічної повірки передбачаються штрафні санкції у розмірі  до двохсот неоподатковуваних мінімумів  доходів громадян». 

    Згідно з Законом України № 2119-УІІІ від 22.06.2017 р. «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»:

    Розділ І, стаття 1:

    4) вузол комерційного обліку – вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в  будівлі, її  частині (під’їзді), обладнаній  окремим інженерним вводом;

6) вузол розподільного обліку – вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік 

споживання відповідної комунальної послуги в  будівлях, де налічується два та більше споживачів: 

10) обслуговування вузлів обліку – огляд, пломбування/розпломбування, періодична 

повірка (у тому числі  демонтаж, транспортування та монтаж), ремонт засобів вимірювальної техніки, які є складовою частиною вузла обліку, забезпечення дистанційної передачі результатів вимірювання (за наявності), ремонт та заміна допоміжних засобів вузла обліку, а за згодою власника (співвласників) будівлі також охорона або страхування вузла обліку.

    Розділ ІІ, стаття 6:

    2. Обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку/приладів-розподілювачів

теплової енергії  здійснюється за рахунок власників таких вузлів обліку, якшо інше не

передбачене законом або договором.

    Враховуючи вищенаведене повірка  та обслуговування розподільних (квартирних)  приладів обліку проводиться за рахунок власника вузла.

У відповідності до вимог «Правил  надання послуг з централізованого опалення, 

постачання     холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання  послуг 

з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»,  

затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630  повірка 

засобів обліку води і теплової енергії проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. 

За  цей  час споживач сплачує відповідні  послуги  згідно із середньомісячними

показаннями засобів розподільного обліку  за попередній опалювальний період (для теплових лічильників) та за попередні 12 місяців для лічильників води. 

У випадку непроведення чергової державної метрологічної повірки засобів розподільного обліку, розрахунок кількості спожитої теплової енергії на опалення та кількості спожитої гарячої води проводиться у відповідності до показів загальнобудинкового (комерційного приладу обліку) при його наявності,  або по нормі споживання при відсутності загальнобудинкового (комерційного приладу обліку). Розрахунок кількості спожитої теплової енергії на опалення при наявності загальнобудинкового теплового лічильника проводиться наступним чином: від загальної кількості спожитої теплової енергії по будинковому лічильнику віднімають кількість теплової енергії на опалення, спожиту по показах квартирних теплових лічильників, залишок розподіляють між квартирами, у яких відсутні квартирні прилади обліку, пропорційно до опалювальної площі квартири. Нарахування по загальнобудинковому лічильнику можуть значно перевищувати кількість теплової енергії,  спожитої по квартирних приладах обліку.

Визначений міжповірочний інтервал для всіх типів теплових лічильників та лічильників гарячої води – 4 роки від дати первинної повірки при  випуску лічильника заводом-виробником, або від дати проведення попередньої чергової державної метрологічної повірки.

Для оформлення акту зняття теплового  квартирного  лічильника з обліку для проведення чергової державної метрологічної повірки  Вам необхідно звернутися  у відділ обліку та збуту теплової енергії  ЛМКП «Львівтеплоенерго» за телефонами:  255-36-43; 297-50-66; 297-50-75. Після проведення чергової державної метрологічної повірки необхідно надати у відділ обліку та збуту теплової енергії  ЛМКП «Львівтеплоенерго» копію свідоцтва про повірку засобу вимірювальної техніки  та викликати інспектора для опломбування та складання акту постановки теплового лічильника на облік.

    По питанню проведення чергової державної метрологічної повірки квартирних лічильників холодної та гарячої води необхідно звертитися в ЛКП «Львівводоканал».

             Повірка приладів  обліку у м. Львові  проводиться наступними підприємствами ׃

          - ДП «Львівстандартметрологія» (теплові лічильники та лічильники води), за  адресою:  вул . Заводська,26,  тел.: 298-67-88;

          - ЛМКП « Залізничнетеплоенерго» (теплові лічильники та лічильники води), за адресою, вул. Патона ,2а, тел.: 262-00-33;

- ЛКП «Львівводоканал» (лічильники води), за адресою: вул. Зелена, 64, тел.: 240-11-40. 

                             Адміністрація ЛМКП «Львівтеплоенерго»

 


  Повернутись