ЛМКП «Львівтеплоенерго»
«Львівтеплоенерго»
       Львівське міське комунальне підприємство


тепло та затишок у Вашому домі
29.01.2020 Інформаційна довідка щодо укладення договорів на житлово-комунальні послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води

 

 

Інформаційна довідка щодо укладення договорів на житлово-комунальні послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води

 

 

01.05.2019 року введено в дію Закон України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189 – VIII (далі - Закон).

Статею 12 пунктом 1 вказаного Закону України передбачено, що надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

 Законом передбачено новий механізм укладення договорів на житлово-комунальні послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Співвласники багатоквартирного будинку (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) самостійно обирають одну з моделей організації договірних відносин згідно з частиною 1 статті  14 Закону, якою передбачено три моделі організації договірних відносин, а саме:

1) кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно (індивідуальний договір);

2) від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою (колективний договір);

3) об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, яка об’єднує всіх співвласників такого будинку та в їхніх інтересах укладає відповідний договір про надання комунальних послуг, як колективним споживачем.

Індивідуальний договір про надання комунальних послуг укладається між співвласником багатоквартирного будинку та виконавцем відповідної комунальної послуги та може бути двох видів:

  1. Про надання послуги з постачання теплової енергії та гарячого водопостачання.
  2. Про надання послуги з постачання теплової енергії та гарячого водопостачання (із здійсненням обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкової системи теплопостачання).

Обслуговування, поточний ремонт внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують надання відповідної комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і електричної енергії), здійснюються виконавцем такої послуги на підставі відповідного договору із співвласниками. Капітальний ремонт внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують надання відповідної комунальної послуги, здійснюється співвласниками чи залученими ними уповноваженими на виконання таких робіт особами за рахунок співвласників.

 

Кожна із моделей договірних стосунків  передбачає свої певні особливості. Але у будь - якому випадку модель організації договірних відносин обирається для будинку в цілому, а не для кожної квартири окремо.

Отже, співвласники багатоквартирного будинку на загальних зборах повинні прийняти рішення про модель майбутніх договорів, оформити це рішення відповідним протоколом загальних зборів, форма якого відповідає Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25.08.2019р. № 203 та направити належно завірену копію протоколу загальних зборів на адресу ЛМКП "Львівтеплоенерго". Модель майбутніх договорів для будинку може бути лише одна.

Лише за наявності такого протоколу ЛМКП "Львівтеплоенерго" укладатиме договори зі співвласниками будинку відповідно до обраної моделі.

Щодо особливостей кожної моделі договірних відносин слід зазначити наступне:

індивідуальний договір укладається між ЛМКП "Львівтеплоенерго" та співвласником багатоквартирного будинку і серед іншого передбачає проведення нарахувань і необхідність сплати споживачем «плати за абонентське обслуговування». 

Слід зазначити, що відповідно до Постанови КМУ №808 від 21 серпня 2019р

«плата за абонентське обслуговування (з урахуванням податку на додану вартість), визначена відповідно до планованих витрат виконавця (витрат, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, а також у випадках, визначених законодавством та договором, витрат на обслуговування приладів - розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку), не повинна перевищувати граничного розміру плати за абонентське обслуговування, визначеного відповідно до цієї постанови»

Граничний розмір плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами з 01 грудня 2019р. становитиме 29,81 грн.

 

На відміну від індивідуального договору, договір з колективним споживачем укладається між ЛМКП "Львівтеплоенерго" та юридичною особою – ОСББ,  ЖБК, уповноваженим управителем. При такій моделі договору оператор зовнішніх інженерних мереж (ЛМКП «Львівтеплоенерго») здійснює нарахування цій юридичній особі  лише за послуги з постачання теплової енергії та гарячої води за показами загальнобудинкового приладу обліку та встановленого тарифу на теплову енергію і на гаряче водопостачання  і не нараховує плати за абонентське обслуговування. 

 

Третій варіант договірної моделі – колективний договір. Колективний договір  передбачає визначення співвласниками багатоквартирного будинку уповноваженої особи, яка від імені співвласників будинку укладатиме договір з ЛМКП "Львівтеплоенерго", здійснюватиме розподіл обсягів спожитих послуг між співвласниками будинку, виготовлятиме та вручатиме рахунки за послуги з постачання теплової енергії та гарячої води співвласникам будинку, спонукатиме їх до сплати цих рахунків тощо.

Типові договори про надання послуги з постачання теплової енергії затверджені Постановою КМУ від 21 серпня 2019р. №830 «Правила надання послуги з постачання теплової енергії» .

Додатково слід зазначити, що на даний час не затверджено «Правил про надання послуг з гарячого водопостачання» . Після затвердження правил про надання послуг з гарячого водопостачання, ЛМКП «Львівтеплоенерго» поінформує Вас про особливості надання послуг згідно затверджених Правил.

Власники (співвласники) багатоквартирного будинку повинні визначитись з моделлю договірних стосунків, прийняти відповідне рішення, оформити його протоколом та направити на адресу ЛМКП "Львівтеплоенерго" примірник цього протоколу.

Водночас, враховуючи необхідність виконання положень Закону, зокрема щодо надання послуг виключно на підставі договору (ч.1 ст.12) просимо до 01 січня 2020 року здійснити необхідні організаційні заходи для прийняття співвласниками багатоквартирних будинків рішення про обрання тієї чи іншої моделі договору, а в термін до 15 січня 2020 року скерувати на адресу ЛМКП "Львівтеплоенерго" примірник протоколу рішення загальних зборів співвласників будинку.

У разі якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не обрали одну з моделей організації договірних відносин, визначених частиною першою статті 14, та/або не дійшли згоди з виконавцем про розмір плати за обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують постачання відповідної комунальної послуги, між виконавцем відповідної комунальної послуги та кожним співвласником укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги відповідно до вимог частини третьої цієї статті з урахуванням таких особливостей:

1) виконавець забезпечує відповідність кількісних та якісних характеристик послуги встановленим нормативам на межі централізованих інженерно-технічних систем постачання послуги виконавця та внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку;

2) до плати виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором не включається плата за обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують постачання відповідної комунальної послуги;

3) технічне обслуговування, поточний та капітальний ремонти внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують постачання відповідної комунальної послуги, здійснюються співвласниками чи залученими ними уповноваженими на виконання таких робіт особами за рахунок співвласників.

 

 

 

 

 

 

   Повернутись