ЛМКП «Львівтеплоенерго»
«Львівтеплоенерго»
       Львівське міське комунальне підприємство


тепло та затишок у Вашому домі
19.12.2019 Подача опалення за підвищеної температури: мешканці можуть регулювати подачу тепла безпосередньо в будинку

Подача опалення за підвищеної температури: мешканці можуть регулювати подачу тепла безпосередньо в будинку

 У Львові триває опалювальний сезон. «Незважаючи на те, що маємо грудень місяць, на дворі спостерігаємо плюсову температуру. Тому зараз на мінімальному режимі працюють усі об’єкти теплопостачання – ТЕЦи, котельні, а там, де є технічна можливість, котельні на день зупиняємо» – повідомила Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

У місті Львові є 2137 будинків, які мають центральне опалення, 98% з яких мають лічильники. Це означає, що відповідальна особа в будинку може регулювати подачу тепла безпосередньо у будинку.  Станом на сьогодні, у нас немає проблем щодо теплопостачання в будинках ОСББ і ЖБК, адже там є згуртовані групи людей, які регулюють подачу тепла і відповідно економлять кошти.

Також ми аналізували звернення на Гарячу лінію міста. Так от, за цей тиждень 87 людей сказали, що є перегріви і вони не хочуть тепла, а 102 людини звернулися через холодні батареї. Тому думки завжди є різні, і найоптимальніший варіант, коли є спільна думка серед мешканців одного будинку. Адже, насправді подача опалення у будинку і в квартирах залежить від мешканців, які згідно закону «Про особливості права власності у багатоквартирних будинках» є власниками будинку, і їм вирішувати – чи вони хочуть брати тепло чи ні. ТЕЦ, котельні подають тепло до будинку, а чи буде воно в середині будинку вирішувати мешканцям.

Тому закликаю мешканців бути ініціативними, щоб в будинках була відповідальна особа, яка регулюватиме тепло, щоб була консолідована думка мешканців брати тепло чи ні, і ця людина правильно регулювала подачу тепла», - наголосила Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово–комунального господарства.

За словами Валентина Вольського, директора ЛМКП «Львівтеплоенерго», оскільки є різні схеми теплопостачання до будинку, то ті котельні, які працюють лише на подачу опалення, у денний період зупиняють, а ті, що зупинити не можливо - працюють на допустимому технологічному мінімумі.

«Мешканці тих будинків, до яких опалення подається, можуть регулювати подачу тепла безпосередньо в будинку. Для цього є різні варіанти, і ми готові ініціативним групам мешканців надавати консультації і запропонувати найкращий варіант, який буде вигідний для кожного будинку» – повідомив Валентин Вольський, директор ЛМКП «Львівтеплоенерго».

Найпростіший спосіб регулювання подачі теплової енергії безпосередньо в будинках: відкрити або закрити подачу теплоносія на будинковому вводі. Робити це потрібно в такий спосіб:

  • при підвищенні температури зовнішнього повітря вище +6… +80С – повністю перекривається подача теплоносія на будинок (перекривається тепловий лічильник або запірно-регулююча арматура на подаючому трубопроводі вузла управління системою центрального опалення будинку);
  • при зниженні температури зовнішнього повітря вище +6… +80С подача теплоносія відновлюється.

Часткове прикриття теплового лічильника (запірно-регулюючої арматури) не допускається, адже буде розбалансована подача тепла до будинку.

Однак є й інші варіанти, завдяки яким регулювання можна робити автоматично, без втручання мешканців. Тобто встановлюється автоматика, яка фіксує температуру зовнішнього повітря і на основі цього регулює подачу тепла в будинок.

1)Встановлення ІТП. Будинок з ІТП повністю незалежний від теплопостачальної організації, автоматика регулює сама температуру теплоносія. Зараз у Львові реалізовуються проекти щодо встановлення 409 ІТП на Сихові і 84 у Шевченківському районі за кредитні кошти – кошти ЄБРР і кошти Кіотського протоколу.

2) Встановлення автоматики (насос змішування і клапани) на так званий вузол змішування, що є на будинковому вводі. Зараз на будинках стоїть не автоматизовані вузли змішування, які нічого не регулюють. Однак можна встановити автоматику, і тоді подачу тепла буде регулюватися автоматично, в залежності від температури зовнішнього повітря.

3)Зробити невеличку реконструкцію системи опалення у кожній квартирі і на прилади опалення поставити вентилі. Тоді кожен мешканець може виставити відповідну температуру у себе в квартирі.

Для реалізації будь-якого з цих технічних варіантів необхідно виготовити проект і провести роботи згідно з проектом. Усі ці варіанти є різні по вартості, тому мешканці можуть вирішити, який їм підходить», - розповів Сергій Андріюк, заступник головного інженера ЛМКП «Львівтеплоенерго» з експлуатації.

Щодо нарахування за тепло в теплий період опалювального сезону, то як відзначають тепловики, будинкам, які мають лічильники (98% усіх будинків з центральним опаленням), нарахування проводиться відповідно показів лічильника, а будинкам, які не мають лічильників, нарахування проводиться згідно з встановлених норм. Проте, коли на дворі тепло, нарахування менші, бо відбувається коригування тарифу.

«Маємо невелику кількість будинків, які не обладнані приладами обліку теплової енергії. Мешканцям квартир таких будинків нарахування відбувається за нормативами. Для них є встановлений тариф за теплову енергію на 1 м² – це 32 грн 15 коп. У цьому тарифі закладена температура зовнішнього повітря на рівні +1,57 градуси. Однак, якщо впродовж місяця температура зовнішнього повітря є відмінно від тої, яка закладена в тарифі – відбувається корегування.

Наприклад, у листопаді мешканцям будинків де немає приладів обліку нарахування ми проводили не за тарифом 32 грн. 15коп. за 1 м², а за відкоригованим тарифом - 22 грн 89 коп.

Яким буде тариф за грудень ще не можемо сказати, бо місяць ще не закінчився. Інформацію про температуру ми отримуємо від Гідрометцентру», - пояснила Галина Пакулець, начальник служби обліку і збуту теплової енергії ЛМКП «Львівтеплоенерго».


  Повернутись