ЛМКП «Львівтеплоенерго»
«Львівтеплоенерго»
       Львівське міське комунальне підприємство


тепло та затишок у Вашому домі
30.08.2016 Загроза зриву опалювального сезону

Загроза зриву опалювального сезону через ветування президентом України Закону "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення"

 

Теплопостачальні підприємства усієї України схвильовані загрозою можливого зриву опалювального сезону, оскільки 12 серпня цього року Президент України наклав вето на Законопроект «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення", прийнятий Верховною Радою України 7 липня 2016 року.

Даний Законопроект був розроблений групою народних депутатів за участі експертного середовища, зокрема профільних асоціацій комунальних підприємств. Положення цього законопроекту повністю підтримувалися Асоціацією міст України, Українською спілкою промисловців та підприємців, Міжгалузевою асоціацією з розвитку систем теплопостачання "Укртеплокомуненерго", асоціацією "Укрводоканалекологія" та ін., оскільки у разі його реалізації вдалося би уникнути колапсу комунальних систем життєзабезпечення населених пунктів (тепло- і водопостачання) та зменшити соціальну напругу в містах.

Необхідність прийняття зазначеного Закону була пов’язана з виникненням значної заборгованості комунальних підприємств за спожиті енергоносії та нарахуванням на таку заборгованість штрафних санкцій та пені.

На сьогодні теплопостачальні підприємства Львова не мають основного боргу перед газовиками. Є лише нараховані штрафні санкції, які накопичилися через невиконання державою своїх зобов’язань, а саме:

- невчасна компенсація різниці в тарифах, що виникає у зв’язку із встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги в економічно необґрунтованих розмірах;

- невчасне відшкодування пільг і субсидій;

- невчасний розрахунок за теплову енергію бюджетних установ.

Зважаючи на ситуацію що склалася, трудові колективи теплопостачальних підприємств Львова – ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Залізничнетеплоенерго», звертаються до керівництва держави – президента, прем’єр-міністра та Верховної ради України:

- Внести на розгляд Верховної Ради та прийняти за спрощеною системою Проект Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України;

- До прийняття даного Закону, Указом президента зняти арешт із рахунків підприємств та накласти мораторій на нарахування пені і штрафів.

Не прийняття даних вимог зумовить повну неплатоспроможність теплопостачальних підприємств Львова та паралізує їхню діяльність. Підприємства не зможуть якісно підготуватися до опалювального сезону згідно ремонтних та інвестиційних програм та забезпечити безаварійне проходження опалювального сезону 2016-2017 р.; розраховуватися за газ і електрику; виплачувати заробітну плату працівникам.

Як наслідок, це може спричинити припинення подачі гарячої води та загрозу вчасного початку опалювального сезону, що викличе соціальну напругу та незадоволення серед мешканців Львова .

 

   Повернутись